Strona główna » ROWEREM PO POLSCE 2014 – RELACJE Z TRASY – Wdzydze Kiszewskie – wieża widokowa

ROWEREM PO POLSCE 2014 – RELACJE Z TRASY – Wdzydze Kiszewskie – wieża widokowa

by Świnoujście w sieci

By zdobywać kolejne doświadczenia turystyczne do prowadzenia działalności „ŚwIR”-ów oraz poznawania kolejnych zakątków naszej Ojczyzny jak co roku – już od 1980 – wybraliśmy się na dłuższą wyprawę rowerową po Polsce. Tym razem wybór padł na Kaszuby i Pojezierze Drawskie. W ubiegłym roku jeździliśmy już po Kaszubach ale po części południowej. Tym razem naszym głównym celem było objechanie rowerami czerwonym szlakiem „Dookoła Jezior Wdzydzkich” długości blisko 50 km.

Wiedzieliśmy, że to jest trudny szlak ale wiedzieliśmy też, że jest piękny. Jak się okazało to szlak ten był piękniejszy niż przypuszczaliśmy i to piękno w pełni rekompensowało trudy jego pokonania. Na Kaszubach dotarliśmy do innych ciekawych miejsc wartych zwiedzania. Tam gdzie tylko jest to możliwe to staramy poznać dany region od strony wody. Nie inaczej było i tym razem. Odbyliśmy spływ kajakiem Wdą od Lipusza do Loryńca.
Drugą naszą bazą było Lubieszewo na Pojezierzu Drawskim. Tam objechaliśmy szlakiem Jezioro Lubie. Oczywiście były też inne trasy, które opisane są w poszczególnych relacjach. Również na Pojezierzu Drawskim „zaliczyliśmy” spływ Drawą. Postanowiliśmy, że na następny rok wrócimy na Pojezierze Drawskie i będziemy poznawali kolejne jego zakątki. Oczywiście w planach jest też spływ Drawą ale innym odcinkiem.

Generalnie rzecz ujmując, wędrowaliśmy głównie szlakami rowerowymi po uciążliwych drogach ale widoki krajobrazu z nadwyżką nam to rekompensowały. Jeździliśmy też bezdrożami czy duktami leśnymi nieoznakowanymi, ale w tym już były nam pomocne nasze GPS-y rowerowe. Dzięki nim mogliśmy zapuszczać się w nieskażoną i dziką naturę.
Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tej wyprawy dziś odcinek trzeci
Alina i Wiesław Król

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW