Strona główna » MDK – XXI Uznamski Festiwal Muzyki z Krzysztofem Pendereckim. Foto-Video

MDK – XXI Uznamski Festiwal Muzyki z Krzysztofem Pendereckim. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

Przez trzy tygodnie w obiektach sakralnych, salach koncertowych, zamkach, salach hotelowych, galeriach, (głównie na niemieckiej części wyspy Uznam) rozbrzmiewa muzyka jednego z krajów nadbałtyckich. Kilka koncertów odbywa się również w Świnoujściu.

Największym wydarzeniem każdego roku są koncerty w niezwykłej scenerii ceglanego budynku byłej elektrowni w Peenemünde (Niemcy). Uznamski Festiwal Muzyki to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki. W tym roku zabrzmiała muzyka z Polski. Wykonywane są utwory m.in. Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara,  Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Karola Szymanowskiego.

penderecki

Wczoraj (piątek) na scenie Miejskiego Domu Kultury mogliśmy usłyszeć “Idylle na róg i smyczki” Alexandra Glasunowa.
Orkiestrą Sinfonia Varsovia dyrygował maestro Krzysztof Penderecki, którego wcześniej wspomagał niemiecki kolega Rolf Beck.
Partie solowe na rogu wykonał 23-letni trębacz Felix Klieser. Muzyk urodził się bez rąk i gra na instrumencie stopami. Już dziś wielki finał w Peenemunde.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152794174996974.1073742717.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW