Największa piłkarska impreza w województwie zachodniopomorskim dla dzieci w wieku szkolnym rozkręca się na dobre! W turniejach piłkarskich, które łączą sport i edukację, wystąpi ponad pół tysiąca młodych piłkarzy. Przed nami ostatni już turniej orlików w ramach Polskie LNG CUP 2014. Tym razem zapraszamy do Świnoujścia, gdzie już w najbliższy czwartek 2 października br. rywalizować będą kolejne zespoły. Sponsorem głównym wydarzenia jest Polskie LNG.

Polskie LNG CUP 2014 to cztery turnieje. Pierwszy odbył się 11 września br. w Świdwinie. Wzięły w nim udział drużyny orlików z powiatów: białogardzkiego, kołobrzeskiego i świdwińskiego. Zwyciężyła Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg. Kolejny turniej odbył się 18 września br. w Sianowie. Na orliku przy ul. Mickiewicza, rywalizowały drużyny reprezentujące powiaty: koszaliński grodzki, koszaliński ziemski i sławieński. Zwyciężył zespół Sławy Sławno.

Polskie LNG CUP_2

Z kolei w trzecim turnieju, który rozegrany został 25 września br. w Czaplinku triumfowała SP Orzeł 2010 Wałcz.
Przed nami ostatni turniej, który odbędzie się 2 października br. na Orliku przy ulicy Kościuszki w Świnoujściu,
a wystąpią w nim: Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin, Arkonia Szczecin, Chemik Police, Football Academy Szczecin, Orlik Flota Świnoujście, Salos Szczecin i UKS Albatros Świnoujście.
W każdym turnieju o Puchar Polskiego LNG rywalizuje osiem 12-osobowych zespołów. Wszyscy uczestnicy otrzymują na własność ufundowany przez spółkę sprzęt sportowy – koszulki, spodenki i getry. Promocja zdrowego stylu życia i sportu jako formy aktywnego wypoczynku najmłodszych to główny, ale nie jedyny cel Polskie LNG CUP 2014. Turniej to także sposób na połączenie sportu i edukacji najmłodszych. W ramach wszystkich czterech wydarzeń odbywają się przygotowane specjalnie dla dzieci pokazy na temat technologii skroplonego gazu ziemnego i terminalu LNG w Świnoujściu. 30-minutowe pokazy chemiczne prowadzą doświadczeni eksperymentatorzy „Małego inżyniera”.
Polskie LNG CUP_3
Skąd takie zaangażowanie spółki Polski LNG w amatorski sport i edukację najmłodszych? Jak wyjaśnia Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG, dzięki dialogowi społecznemu z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego, a szczególnie Świnoujścia, gdzie powstaje terminal LNG, stało się jasne, w jakim zakresie spółka może zaangażować się w życie lokalnej społeczności oraz jakiego typu inicjatywy mogą liczyć w przyszłości na wsparcie firmy. Wśród priorytetów znalazły się edukacja i sport amatorski. – Sport to dziedzina życia, która w naturalny sposób jednoczy ludzi i wzbudza pozytywne emocje – wyjaśnia Maciej Mazur. To tłumaczy, dlaczego firma organizuje turnieje dla małych piłkarzy oraz wspiera finansowo kluby ze Świnoujścia – UKS Prawobrzeże oraz MMKS Maraton.
– W ramach wspierania edukacji Polskie LNG sponsoruje także cykl warsztatów edukacyjno-sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także wspiera konkursy wiedzy organizowane w Świnoujściu, m.in. konkurs matematyczny i ogólnopolskie dyktando języka polskiego – dodaje Maciej Mazur. Spółka wspiera też instytucje i placówki edukacyjne w regionie – np. w ramach zakupu wyposażenia do sali gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Świnoujściu, czy zakupu mebli do świetlicy w dzielnicy Warszów. W skali ogólnopolskiej Polskie LNG jest wyłącznym partnerem Laboratorium Fizyki w Centrum Nauki Kopernik, które, na zaproszenie spółki, przyjeżdża ze swoimi pokazami także do Świnoujścia.
Polskie LNG CUP_4
Obowiązki Spółki wobec lokalnej społeczności wynikają z poczucia odpowiedzialności za harmonijny rozwój i współistnienie trzech kluczowych elementów powiązanych z inwestycją: gospodarki, społeczeństwa i środowiska naturalnego. Działania wpisują się w globalny trend, jakim jest zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility). Idąc tym śladem spółka opracowała własną Politykę CSR, której podstawą są bliskie relacje z otoczeniem, a także wspieranie inicjatyw lokalnych. Dzięki CSR, terminal LNG staje się nie tylko inwestycją o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki, ale przede wszystkim okazją do rozwoju miasta, społeczności Świnoujścia oraz województwa zachodniopomorskiego.