Strona główna » Postępuje komercjalizacja GALERII ŚWINOUJŚCIE

Postępuje komercjalizacja GALERII ŚWINOUJŚCIE

by Świnoujście w sieci

Dwie nowe umowy najmu na łączną powierzchnię 640 mkw. podpisał deweloper powstającej Galerii Świnoujście. Planowany termin otwarcia galerii to drugi kwartał 2015 roku.

Do grona najemców Galerii Świnoujście dołączył wielkopowierzchniowy salon sportowy Martes Sport, który zajmie powierzchnię 440 mkw. Firma jest producentem oraz importerem odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych renomowanych marek, takich jak: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Elbrus, Salomon, Ecco, Merrell, Kross, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Blizzard, Uvex, Carrera oraz Viking. W ofercie sklepów znajdują się artykuły sportowe do uprawiania najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. W chwili obecnej łączna liczba sklepów Martes Sport wynosi około 80 placówek. Dzięki swojemu położeniu Świnoujście jest popularnym uzdrowiskiem i miejscowością o dużych walorach turystycznych. Ten 40-tysięczny nadmorski kurort odwiedzany jest co roku przez ok. 2,5 miliona turystów. Wśród nocujących gości zagranicznych 90% stanowili turyści z Niemiec. Oferta Galerii Świnoujście zostanie wzbogacona o specjalistyczny sprzęt i szeroką gamę produktów najwyższej jakości dla różnych dziedzin aktywności fizycznej. Tym samym mieszkańcy Świnoujścia i liczne grono turystów będzie mogło zakupić sprzęt i akcesoria do uprawiania wielu dyscyplin sportu. Trekking, sporty zimowe, pływanie, rower, to jedne z wielu dyscyplin, dla których technologie stosowane w produktach oferowanych w sieci Martes Sport są w stanie zapewnić duży komfort i bezpieczeństwo.

GALERIA ŚWINOUJŚCIE 1

Umowa najmu na 200 mkw. powierzchni gastronomicznej została podpisana ze szczecińskim operatorem, posiadającym długoletnie doświadczenie w tej branży. Część powierzchni gastronomicznej będzie miała formę samoobsługowej restauracji z różnorodnymi daniami kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Dodatkowo powstanie przestrzeń z daniami typu fast-food z ofertą na wynos. Uzupełnieniem będzie strefa z deserami i mrożonymi jogurtami. Wielofunkcyjna Galeria Świnoujście wraz z zaprojektowanymi przestrzeniami gastronomicznymi oraz multipleksem z 4 salami kinowymi stworzy mieszkańcom miasta i turystom doskonałą przestrzeń do spędzania czasu.

GALERIA ŚWINOUJŚCIE 3

Powierzchnia handlowo-usługowa Galerii Świnoujście będzie wynosić 10 000 mkw. Przyszli Klienci będą mogli skorzystać z bogatej oferty handlowej sklepów wszystkich branż. Na trzech kondygnacjach będzie około 45 lokali i stoisk. Swoje salony z odzieżą i obuwiem będą miały H&M, Cropp, Reserved, Sinsay, House, Mohito, Gatta, CCC i Deichmann, oraz salon biżuterii YES. Wśród najemców znajdzie się również sklep RTV AGD sieci Neonet posiadający w swojej ofercie bogaty wachlarz produktów z branży RTV, AGD, IT, akcesoria oraz multimedia. Ofertę uzupełni drogeria Hebe. W galerii powstanie także lodziarnia Grycan. Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 000 mkw., której wykonawcą jest firma Calbud Sp. z o.o. realizowana jest planowo. Galeria składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Galeria będzie integralną częścią tworzonej nowoczesnej przestrzeni publicznej, oferując mieszkańcom nowoczesną architekturę handlowo–usługową. Doskonałe położenie Galerii Świnoujście, pozwala jej na dotarcie do znaczącej liczby potencjalnych klientów. Liczba osób mieszkających w zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii wynosi około 129 000. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 miliona turystów zarówno polskich jak i zagranicznych.
GALERIA Świnoujście w liczbach
Liczba lokali handlowych i usługowych 45
Powierzchnia całkowita (GBA, m2) 13 000 mkw.
Powierzchnia handlowa (GLA, m2) 10 000 mkw.
Liczba budynków 1
Parking – rodzaj naziemny i na dachu
Liczba miejsc parkingowych 100
Powierzchnia działki (ha) 6 300 mkw.
Liczba kondygnacji 4
Data rozpoczęcia budowy listopad 2013
Data zakończenia budowy II kwartał 2015
Data otwarcia centrum – planowany termin II kwartał 2015
Zasięg oddziaływania 129 000 (dojazd 30 min)
Koszt inwestycji 60 mln pln

Inwestorem projektu jest spółka celowa Winston Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna Federacyjne Biuro Architektoniczne (FBA).
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD Sp. z o.o.

więcej informacji na www.ghswinoujscie.pl

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW