Dzisiaj w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, nowo przyjęci policjanci złożyli uroczystą przysięgę. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki gratulował policjantom, ich rodzinom. Życzył sukcesów w nowej wymagającej i często trudnej pracy. Do gratulacji przyłączył się obecny na uroczystości Pan Marek Tałasiewicz wojewoda zachodniopomorski Kilka dni temu w policyjne szeregi wstąpiło 25 nowych funkcjonariuszy- 22 mężczyzn i 3 kobiety. Dzisiaj nowo przyjęci w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosława Sawickiego, komendantów z rodzimych jednostek oraz członków swoich rodzin złożyli uroczystą przysięgę.

Po wręczeniu aktów ślubowania insp. Jarosław Sawicki życzył adeptom zadowolenia z wykonywanej pracy, która stawia określone wymagania. Zwrócił się również do obecnych na sali bliskich nowych policjantów gratulując ale również podkreślając jak ważne jest wsparcie rodziny.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Nowo przyjęci w pierwszej kolejności zostaną oddelegowani do policyjnych szkół, gdzie zdobędą podstawową wiedzę w zakresie pracy policjanta. Potem absolwenci szkolenia zasilą następujące jednostki naszego garnizonu:

Oddział Prewencji Policji w Szczecinie– 17 osób,
Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach – 3 osoby,
Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu – 2 osoby,
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu – 2 osoby,
Komenda Miejska Policji w Koszalinie – 1 osoba.
Zespół prasowy KWP w Szczecinie