Strona główna » Budowa świnoujskiego tunelu – podpisanie umowy na pokładzie promu “Bielik”. VIDEO

Budowa świnoujskiego tunelu – podpisanie umowy na pokładzie promu “Bielik”. VIDEO

by Świnoujście w sieci

 

Dziś (piątek) o godzinie 12.30 na pokładzie promu “Bielik” w Świnoujściu zacumowanym przy ulicy Wybrzeże Władysława IV nastąpiło podpisanie umowy o przekazaniu środków na opracowanie dokumentacji pozwalającej rozpocząć budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w której udział wzięli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicza i Prezydenta Świnoujścia.

Unijne środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego. Dokument ten pozwoli na rozpoczęcie inwestycji mającej na celu usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Unijne dofinansowanie pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

umowa (4)
Budowa świnoujskiego tunelu to jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych dla rozwoju regionu. W wyniku zakończonych negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014 – 2020 znalazła się ona na liście głównej projektów i będzie sfinansowana przez administrację rządową ze środków zarządzanych centralnie.

umowa

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW