Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad rodziną. Świnoujski sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

W niedzielny poranek świnoujscy policjanci zostali powiadomieni o przywiezionej przez pogotowie do szpitala pobitej kobiecie. Funkcjonariusze, którzy przybyli do szpitala zastali tam 31-latkę z poważnymi obrażeniami twarzy, klatki piersiowej oraz śladami duszenia na szyi. Kobieta postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła, opowiedzieć policjantom.

Jak się okazało, dramat w tej rodzinie trwał od ponad dwóch lat. Policjanci ustalili, że sprawca wywoływał awantury, w trakcie których zachowywał się agresywnie, wyzywał wulgarnie kobietę i stosował wobec niej przemoc fizyczną, a świadkiem tych zachowań było ich wspólne dziecko.

Po złożeniu przez pokrzywdzoną zawiadomienia o przestępstwie, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świnoujścia. Agresor trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną.

Policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Dziś, decyzją Sądu Rejonowego w Świnoujściu, został on tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za znęcanie się 32-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że znęcanie fizyczne i psychiczne jest przestępstwem. Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska