Strona główna » XXXV Maraton Uznamski. WYNIKI – FOTO

XXXV Maraton Uznamski. WYNIKI – FOTO

W sobotę 06. września przeprowadzony został Międzynarodowy Maraton Świnoujście-Wolgast. Była to jego jubileuszowa, 35. edycja (jest on jednym z najstarszych maratonów w Europie).

Na niezwykle trudnej trasie o różnorodnym podłożu i bardzo urozmaiconej konfiguracji terenu, z dużymi przewyższeniami, trasie crossowej, przy słonecznej, chwilami upalnej pogodzie stanęło do rywalizacji 256 maratończyków, w tym 46 pań, z Polski, Niemiec i kilku innych krajów.

Maraton ıšwinoujı›cie Wolgast 2014_089

Zwyciężył Maciej Łucyk z Poznania (2.43.50) pokonując wielokrotnego triumfatora tego biegu Jarosława Janickiego z Gryfina o ponad 3 minuty (2.47.10) i Andrzeja Ciechmanna z Gdańska (2.57.26). Wśród pań triumfowała Olga Kazimierowa z Ostrowa Wielkopolskiego (3.09.30) przed Niemkami – Juliane Heinze z Apolda (3.13.08) i Patricią Kusatz z Berlina (3.34.52).

Maraton Świnoujście Wolgast 2014_147

Bieg ten pokonało również czternastu biegaczy i sześć biegaczek ze Świnoujścia. Oto miejsca i czasy jakie uzyskali (w nawiasie pozycja jaką zajęli w swojej kategorii wiekowej)

74.Andrzej Skrzypiec (9m M-55) ————–3.55.10

80.Piotr Januszewski (11m M-35) ————-3.58.23 (Międzyzdroje)

208.Krystian Matuszewski (22m M-30) ——-5.28.49

Warto zaznaczyć, że Piotr Andrzejewski biegł całą trasę w przebraniu wojownika ze starożytnych Aten Filipidesa, od którego czynu bieg maratoński się wywodzi.

Równolegle odbył się na trasie wokół Wolgastu półmaraton – była to jego 24. edycja. Udział wzięło 368 biegaczy, w tym 97 pań.

Maraton Świnoujście Wolgast 2014_154

Tu, w przeciwieństwie do maratonu, w którym triumfowali Polacy, dominowali Niemcy. Zwyciężył Maik Schmidt z Neubrandenburga (1.20.32) przed Mikołajem Wojną z Kamienia Pomorskiego (1.21.11) i Janem Lange z Greifswaldu (1.22.32). Wśród pań zwyciężyła Anna Böge z Neubrandenburga (1.27.54) przed Rebeką Gessat z Heide (1.31.43) i Angeliką Schlender-Kamp z Neubrandenburga (1.35.11).

Liczebna była reprezentacja Świnoujścia – 22 panów i 9 pań oraz 3 osoby z Międzyzdrojów.

Oto uzyskane przez nich czasy i miejsca

-wśród pań:

29.Aleksandra Andryszak (3m K-20) ———-1.54.06

41.Alicja Mickiewicz (10m K-45) —————1.59.47 (M-je)