W miniony weekend na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2013” .

Świnoujście znów stanęło na podium konkursu, zajmując I. miejsce w kategorii „Rewitalizacje Terenów i Zespołów Urbanistycznych” za inwestycję „ Modernizacja Placu Wolności w Ramach Przebudowy Układu Komunikacyjnego”.

placwolnosci

Nagrodę w imieniu inwestora- Miasta Świnoujście, wykonawcy –spółki Eurovia Polska odbierał Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Tytuł „Modernizacja Roku 2013” i Wyróżnienie „Modernizacja Roku 2013” wręczono w 12. kategoriach. W XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2013” zgłoszono 932 inwestycje. O najwyższe Laury ubiegały się 62. zakwalifikowane do finału ,przez Kapitułę Konkursu, obiekty.

syfnaplacu-wolnosci

Nagrody wręczał Pan Olgierd Dziekoński Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który w imieniu Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierował słowa uznania do wszystkich Uczestników Konkursu.

To nie pierwsze wyróżnienie dla świnoujskiego Placu Wolności w tym roku. W lipcu Prezydent Miasta Świnoujście odebrał statuetkę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszą przestrzeń publiczną naszego województwa.

W 2008 roku tytuł „Modernizacja roku„ otrzymał szpital miejski w Świnoujściu.
Nowy Plac Wolności był jednocześnie zakończenie największej inwestycji drogowej w ostatnich latach w Świnoujściu – przebudowy Centralnego Układu Komunikacyjnego. Oprócz samego placu, objęła ona przebudowę ulic Piastowskiej, Wybrzeże Władysława IV węzłów komunikacyjnych: skrzyżowania ulicy Piastowskiej z Piłsudskiego, skrzyżowania ulicy Piastowskiej z Dąbrowskiego, skrzyżowania ulicy Dąbrowskiego z Konstytucji 3-go Maja i Staszica oraz skrzyżowania ulicy Konstytucji 3 Maja z ulicami Grunwaldzką, Marynarzy.

ac-wolnosci

Przebudowa całego CUK kosztowała 18 mln złotych, w tym 6 mln złotych brutto sam plac Wolności. Inwestycja została w 30 procentach dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Dzis chyba nie wyborażamy już sobie centrum miasta bez tego placu i imprez tam organizowanych – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – Cieszymy się, że jego nowy wygląd został tak wysoko oceniony. Tym bardziej, że konkurencja była duża.

 

Info UM