Strona główna » Kubeł zimnej wody dla Żmurkiewicza, Agatowskiej, Jabłońskiej od Jana Borowskiego. Video

Kubeł zimnej wody dla Żmurkiewicza, Agatowskiej, Jabłońskiej od Jana Borowskiego. Video

by Daniel SZYSZ

Ice Bucket Challenge dotarło również do Świnoujścia – informuje Jan Borowski – akcja której celem jest popularyzacja tematyki i walki z stwardnieniem zanikowym bocznym. Dzisiaj nominuję Joannę Agatowską, Elżbietę Jabłońską oraz Janusza Żmurkiewicza.
Czy sprostają zadaniu i przyłączą się do inicjatywy ?– pyta Jan Borowski wylewając na siebie wiadro zimnej wody.

ALS Ice Bucket Challenge to internetowy viral, łańcuszek, w ramach którego osoby nominowane, czyli wskazywane przez innych internautów wylewają sobie na głowę wodę, a film z tego wydarzenia udostępniają w sieci. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego (Amyotrophic lateral sclerosis – ALS).
Na punkcie zabawy oszalał cały świat, udział w niej biorą wszyscy: gwiazdy Hollywood, celebryci, politycy, sportowcy, aktorzy, muzycy oraz blogerzy. Nie jest to jednak li tylko zabawa, bo idą za nią duże pieniądze. Od początku akcji ALS Association, czyli organizacja zajmująca się finansowaniem badań nad leczeniem stwardnienia zanikowego bocznego oraz pomaganiem osobom już na nią cierpiącym odnotowała przychody kilkunastokrotnie wyższe niż dotychczas.
Ci, którzy nie przyjmą wyzwania, muszą albo zapłacić co najmniej 100 dolarów na fundację albo zaprosić nominującego na obiad. Zasady jednak zmieniają się i większość oblewających się wodą i tak wpłaca pieniądze. Jeżeli chcecie dołączyć do ich grona oto dane do przelewu polskiego oddziału ALS, czyli Stowarzyszenia Dignitas Dolentium, które zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również