Strona główna » Wyspiarze ograli faworyta! Olimpia – Flota 0:2!

Wyspiarze ograli faworyta! Olimpia – Flota 0:2!

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Floty Świnoujście w meczu 3. kolejki I ligi. W Grudziądzu pokonali dziś jednego z kandydatów do awansu do ekstraklasy Olimpię, 2:0.
Mecz był szczególny dla trenera Floty Tomasza Kafarskiego, który do Świnoujścia trafił właśnie z Grudziądza, gdzie został niezbyt mile pożegnany. “Kafarowi” bardzo zależało na dobrym wyniku i jego piłkarze zrealizowali plan.
W 22 minucie Flota objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafała Grzelaka piłka trafiła do Marka Niewiady. Doświadczony pomocnik Wyspiarzy z zimną krwią wpakował piłkę do bramki Olimpii.
W 43 minucie na 2:0 podwyższył Paweł Lisowski. Po zagraniu Sebastiana Kamińskiego przyjął piłkę na pierś i mocnym strzałem po raz drugi pokonał bramkarza Olimpii.
Po przerwie Flota spokojnie grała z tyłu, nie pozwalając rywalom na wiele. I pewnie wygrała, sprawiając niespodziankę.
W następnym meczu, w niedzielę 24 sierpnia, Flota podejmie GKS Katowice.
Olimpia Grudziądz – Flota Świnoujście 0:2 (0:2)
Bramki: Niewiada (22), Lisowski (43)
Flota: Brljak – Sołowiej, Stasiak (65 Cienciała), Opałacz – Kamiński,
Niewiada, Brud, Lisowski, Grzelak, Reca – Olszar (90 Erić).