Strona główna » Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”

by Daniel SZYSZ

10. lat pleneru malarskiego „7 malarzy nad morzem” – Zapraszamy serdecznie w niedzielę, 10. sierpnia o godzinie 17.00 do Willi „Irmgard” w Heringsdorfie przy ulicy Maxim-Gorki-Str. 13 na otwarcie wystawy „Pejzaże północne” – „Nordische Landschaften”. Volker Scharnefsky z Berlina i Henrik Scheel Andersen z Roslev w Danii już w ubiegłym roku wzięli udział w plenerze malarskim „7 malarzy nad morzem” i zostali wybrani przez komisję w roku jubileuszowym do zaprezentowania swoich najnowszych prac.
Volker Scharnefsky wspierany jest w swojej artystycznej pracy przez Gerharda Hilich, malarza i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. W roku 2004 i 2006 pracował w Keuruu w Finlandii (Artist in Residence), a swoje prace wystawiał między innymi w Berlinie, Chemnitz, Dessau, Lipsku, Keuruu w Finlandii. Henrik Scheel Andersen jest od 1994 roku docentem na Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze, a jego prace można było obejrzeć w Struer, Lemvig, Thisted, Kopenhadze, Horsens, Brovst jak i w Hamburgu.
W trakcie wystawy wystąpi Roksana Wawrzyniecka, która zaprezentuje kilka utworów z jej ostatniego EP zatytułowanego „Transition”. Jest to krótki album napisany przez nią i oparty na doświadczeniach muzycznych zebranych w Londynie w ciągu ostatnich 10 lat.

Jej studia muzyczne w London Centre of Contemporary Music jak również wcześniejsze eksperymenty pianistyczne stawiane pod czujnym okiem profesora Aleksego Kosenki zaowocowały wykształceniem bardzo unikalnego języka rytmicznego i muzycznego, w którym klasyka spotyka się z bardzo nowoczesnym i awangardowym brzmieniem.

Dla tych wszystkich którzy lubią muzykę fortepianową może być to bardzo przyjemne odkrycie.
Laudację wygłosi Dr.Karin Lehmann.
Wytawę w Willi „Irmgard” będzie można obejrzeć do 18. września od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00.
Informację i zdjęcia obrazów z plenerów malarskich od 2005 do 2014 roku, jak i informacje o artystach można zobaczyć na stronach:
www.7malenammeer.de
www.volker-scharnefsky.de

www.henrikscheelandersen.dk

-Wstęp wolny-

Kontakt:

Muzeum Willa „Irmgard“
Maxim-Gorki-Straße 13
17424 Seebad Heringsdorf

Tel. +49 38378 / 22361
Mail villa-irmgard@drei-kaiserbaeder.de

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również