Strona główna » Legendarny kapitan Baranowski w świnoujskim porcie jachtowym.

Legendarny kapitan Baranowski w świnoujskim porcie jachtowym.

by Świnoujście w sieci

Ruszają regaty Polonez Cup Race. Legendarny kapitan Baranowski w świnoujskim porcie jachtowym.

Już w najbliższym poniedziałek 11 sierpnia 2014 r. w świnoujskim porcie jachtowym rozpoczną się jubileuszowe 40. Regaty Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race 2014. Oficjalne rozpoczęcie regat o godzinie 18.00 z udziałem legendarnego kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Świnoujście.

Jednostki wystartują do regat koło południa następnego dnia (12 sierpnia). Do startu poprowadzi je Krzysztof Baranowski., który ponownie zasiądzie za sterem historycznego jachtu s/y „Polonez”.

regaty polonez 2

Oficjalny start odbędzie się 12 sierpnia o godz. 12.00 na Zatoce Pomorskiej. Impreza będzie monitorowana za pomocą Trackingu Satelitarnego. Dzięki czemu na stronie internetowej regat www.portalzeglarski.com/polonezcup_regaty_poloneza.html będzie można oglądać postępy uczestników.

W poniedziałek w godzinach 16.00 – 18.00 oraz od 20.00 do 21.00 na specjalnym stoisku na świnoujskiej marinie można będzie kupić książkę kapitana Krzysztofa Baranowskiego i oczywiście otrzymać od niego dedykację.

Zakończenie regat, wręczenie nagród dla najlepszych żeglarzy, po raz pierwszy odbędzie się również w świnoujskim porcie jachtowym 16. sierpnia 2014 r. o godzinie 18.00.

Kapitan Baranowski to pierwszy Polak, który dwukrotnie samotnie opłynął kulę ziemską. Nazwa imprezy i głównej nagrody „Puchar Poloneza” wywodzą się i nawiązują właśnie do jego pierwszego rejsu dookoła świata, który zakończył w czerwcu 1973 roku. Kapitan płynął wówczas na jachcie „Polonez”. Żoną kapitana jest słynna przed laty spikerka telewizyjna Bogumiła Wander. Regaty „Poloneza” zapoczątkowało dwóch topowych żeglarzy regatowych tamtych czasów Kuba Jaworski i Jerzy Siudy.

Tekst BIK UM Świnoujście

Fot. www.krzysztofbaranowski.pl

Fot. www.portalzeglarski.pl

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW