Strona główna » Flota Świnoujście pokonana

Flota Świnoujście pokonana

by Świnoujście w sieci

Piłkarze Floty Świnoujście w pierwszym meczu nowego sezonu I ligi przegrali dziś w Lubinie z Zagłębiem 0:2.

Flota miała dobre okresy gry przeciwko głównemu kandydatowi do awansu do ekstraklasy, ale to gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie. Adrian Błąd znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty Darko Brljakiem po podaniu Michala Papadopulosa. I skutecznie strzelił lewą nogą w długi róg.

Praktycznie mecz rozstrzygnął się w 68 minucie. Cztery minuty wcześniej Brljak za zagranie piłki ręką poza polem karnym otrzymał czerwoną kartkę. Flota musiała grać w dziesiątkę, a na boisku pojawił się rezerwowy bramkarz, 21-letni Marcin Skrzeszewski. Niestety, nie miał szans przy pierwszej interwencji – strzał Aleksandra Kwieka z rzutu wolnego był zbyt precyzyjny.

W sobotę 9 sierpnia Flota podejmie Chrobrego Głogów. Początek meczu o godz. 18.

Zagłębie Lubin – Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
Bramki: Błąd (27), Kwiek (68)
Czerwona kartka: Brljak (64)
Flota: Brljak – Reca, Stasiak, Zalepa, Opałacz (84 Erić) – Kamiński, Lisowski (77 Retlewski), Olszar, Brud, Grzelak – Zieliński (65 Skrzeszewski)