Nie inaczej jak zaklinanie rzeczywistości i wróżenie z fusów kawy – kawy rozpuszczalnej – można nazwać to co dzieje się w sprawie stałej przeprawy przez Świnę.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz po raz kolejny zaklina rzeczywistość – ostatnie 12 lat nie zrobiono nic aby tunel w Świnoujściu powstał – ups – przepraszam – zrobiono wszystko aby nie powstał – co widać po efektach pracy.

Jednak prezydent Żmurkiewicz wszystkich tych, którzy myślą inaczej nazywa pesymistami – my jednak pozwolimy sobie nazwać ich po nazwisku – tak więc są to realiści Panie prezydencie.

Radisson-blu--świnoujście

Podczas konferencji prasowej dotyczącej budowy Hotelu Radisson Blu Resort, Świnoujście zapytaliśmy prezesa firmy budującej hotel jak mają zamiar „dostarczać” gości do swojego hotelu skoro w kolejce do przeprawy promowej trzeba czekać nawet dwie godziny – a trudno spodziewać się zachwytu gości hotelowych – hotelu – 5 gwiazdkowego – z czekania przez dwie godziny w korku do przeprawy promowej bez możliwości skorzystania z toalet.

wc na promach karsibor

Szymon Wróblewski – odpowiadając zażartował sobie, że to taka „atrakcja turystyczna” – i spojrzał wymownie na Żmurkiewicza.

Prezydent zajrzał w filiżankę i zaczął „czarować” – tunel powstanie – on już wie jak to zrobić – już nawet ma środki – i na koniec wypowiedzi brakowało magicznych słów – czary mary – abrakadabra – aby dopełnić merytorycznej wypowiedzi Prezydenta Żmurkiewicza.

Za 4 miesiące odbędą się wybory samorządowe – w związku z czym – tego typu sztuk magicznych i zaklinania rzeczywistości będzie coraz więcej.

Jednak już nikt rozsądnie myślący w tym mieście nie jest wstanie uwierzyć w bajkowe opowieści Żmikiewicza i Michalskiej o tunelu.