Strona główna » Świnoujście – Wakacje z Historią 2014

Świnoujście – Wakacje z Historią 2014

by Świnoujście w sieci

„Wakacje z Historią 2014” przeszły do historii! Przez tydzień kilkunastu wolontariuszy z Łodzi, Szczecina, Zabrza i Poznania pomagało w remoncie schronów Podziemnego Miasta i odkrywało tajemnicę Twierdzy Świnoujście. Pasjonaci wrócili do domów z piękną opalenizną ( w tym roku dopisała pogoda) i masą wspomnień!

Wolontariusze Świnoujście odwiedzili już trzeci raz. Po skoszarowaniu na terenie Fortu Gerharda przez tydzień pracowali przy remoncie schronu łączności w kompleksie Podziemnego Miasta.

– W grupie wolontariuszy są ludzie różnych zawodów. Między innymi elektrycy, dzięki którym udało się przywrócić sprawność instalacji elektrycznej – mówi Witek Stusio, jeden z organizatorów akcji.- Pozostali uczestnicy przygotowali do malowania ściany schronów, pompowali wodę z zalanych podziemi i przeszukiwali wykrywaczami teren przyległy do schronów- w poszukiwaniu zabytków, które wzbogacą kolekcję muzeum.

Popołudnia były przeznaczone na odkrywanie tajemnic Twierdzy Świnoujście, krótkie plażowanie i odkrywanie uroków przyrodniczych wyspy Wolin.

– Koniki były piękne. A w bunkrze było strasznie ciemno!- mówi siedmioletnia Agatka, najmłodsza uczestniczka „Wakacji…”.

Jedna z wycieczek zakończyła się akcją ratowanie ciekawego zabytku- fortecznego słupka granicznego.

– Akcja była bardzo trudna ze względu na lokalizację słupka daleko od drogi. – opowiada jedne z wolontariuszy. – Dobrze, że w grupie było kilka osób z duża krzepą!

„Wakacje z Historią 2014” zakończyło losowanie nagród wśród uczestników- w tym wykrywacza metali.

Organizatorem wydarzenia było Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu i Stowarzyszenie „Grupa Łódź”. Wydarzenie odbyło się dzięki Mecenasowi Muzeum Obrony Wybrzeża- Spółce Polskie LNG, producentowi wykrywaczy – firmie Rutus i firmie Resty.

Świnoujście - Wakacje z Historią 2014
Świnoujście - Wakacje z Historią 2014
Świnoujście - Wakacje z Historią 2014
Świnoujście - Wakacje z Historią 2014
Świnoujście - Wakacje z Historią 2014
Świnoujście - Wakacje z Historią 2014

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW