Strona główna » Flota Świnoujście poległa – 0:1

Flota Świnoujście poległa – 0:1

by Świnoujście w sieci

W towarzyskim meczu piłkarze I-ligowej Floty przegrali dziś we Wrocławiu z 9. zespołem ekstraklasy (najlepszą drużyną tzw. grupy spadkowej), Śląskiem, 0:1. Był to ostatni sprawdzian wrocławian przed nowym sezonem.

W 4 minucie Flota mogła prowadzić, ale niepilnowany w polu karnym Śląska Michał Stasiak uderzył obok słupka. W 11 minucie Wyspiarze zmarnowali jeszcze lepszą okazję: Arkadiusz Reca po akcji prawym skrzydłem zagrał do środka i Kamil Zieliński znalazł się sam na sam z bramkarzem wrocławian. Niestety, uderzył w niego. Kolejną wyborną okazję świnoujścianie zaprzepaścili w 14 minucie. Po nieporozumieniu defensorów Śląska Sebastian Olszar próbował lobować Wojciecha Pawłowskiego, ale golkiper Śląska czubkami palców zatrzymał strzał. Kilka sekund później swojego szczęścia poszukał Kamil Zieliński, ale trafił w słupek.

To się zemściło w 26 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Floty doszło do dużego zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się piłkarz Śląska, uderzając mocno pod poprzeczkę.

Śląsk Wrocław – Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
Bramka: Hołota (26)
Flota: Skrzeszewski (78 Kosiorek) – Opałacz (74 Sołowiej), Stasiak (67 Jasitczak), Cienciała (46 Zalepa), Brud (60 Niewiada), Lisowski (76 Marynowski), Reca (52 Erić), RGrzelak (70 Arifović), Kamiński (64 Gorczyca), Olszar (74 Majcher), Zieliński (46 Żegleń).