Od dziś (czwartek 10. czerwca) do końca sierpnia przeprawa promowa „Centrum” będzie czynna całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Z kursujących tam promów typu „Karsibór” mogą korzystać wszystkie pojazdy.

– Wydłużenie godzin kursowania popularnych „Karsiborów” związane jest z dużą liczbą turystów przyjeżdżających na wypoczynek do naszego miasta, a co się z tym wiąże ze wzmożonym ruchem samochodów dostawczych, które dostarczają do sklepów artykuły konsumpcyjne – mówi Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej.

W związku z tym samochody ciężarowe powyżej 3 ton nie będą mogły w nocy korzystać w przeprawy „Warszów”!

Do tej pory przez całą dobę „Karsibory” kursowały tylko w nocy z poniedziałku na wtorek, ze środy na czwartek i z piątku na sobotę. Natomiast w pozostałe dni w godzinach 22.00 – 4.00 przeprawa była nieczynna. Wówczas w nocy samochody ciężarowe korzystały z przeprawy „Warszów”.

Decyzja dyrektora Żeglugi Świnoujskiej o kursowaniu promów na przeprawie „Centrum” przez całą dobę siedem dni w tygodniu, to kolejny krok mający na celu ograniczenie kolejek na przeprawie, a tym samym ułatwienie, głównie turystom, dostępu do Świnoujścia.

Przypomnijmy, że od 18. Czerwca, na tej samej przeprawie, w ciągu dnia, w razie wystąpienia kolejek, w godzinach od 10.30 do godziny 18.00 wprowadzany jest trzeci, dodatkowy prom.

– Pomimo, że od 2008 roku, mimo naszych wniosków, rząd nie zwiększył dotacji na utrzymanie świnoujskich przepraw, staramy się robić wszystko, aby jak tylko jest to możliwe skrócić czas oczekiwania na przeprawę – Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Świnoujście jest atrakcyjnym kurortem, do którego z każdym sezonem letnim przyjeżdża coraz więcej ludzi. To z kolei wiąże się z koniecznością częstszych i większych dostaw towarów do naszych sklepów. W mieście prowadzonych jest również wiele inwestycji, na które materiały sprowadzane są samochodami ciężarowymi.