Strona główna » Sala ślubów w nowej odsłonie

Sala ślubów w nowej odsłonie

by Świnoujście w sieci

Na przełomie września i października planowane jest zakończenie prac pomieszczeń adaptowanych na potrzeby sali ślubów w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 35 c. W chwili obecnej wykonawca prac remontowo-budowlanych przygotowuje posadzki i ściany. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie instalacji technicznej i sanitarnej, uzupełnienie części stropów, wykonanie ścianek działowych. Po zakończeniu tych prac rozpocznie się aranżacja wnętrza.

Wykonawcą prac remontowo-budowlanych jest firma Zakład Budowlany „Efekt” J.D. Dziedziccy ze Świnoujścia, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Umowa została podpisana 1. lipca 2014 r. Inwestorem jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Projekt aranżacji nowej sali ślubów wykonała firma „Nowa Pracownia” W. Waszkiewicz, M. Waszkiewicz z Koszalina.

Całość inwestycji obejmuje nie tylko nową salę ślubów, ale również inne pomieszczenia w tym obiekcie, które zostaną zaadaptowane na potrzeby administracji publicznej. Zgodnie z umową, prace budowlane mają zakończyć się w ciągu 15 miesięcy od chwili podpisania umowy.

W obiekcie już funkcjonuje Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście. A wkrótce dołączą do niego Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Straż Miejska, miejskie archiwum oraz organizacje pożytku publicznego.

Na realizację całego zadania w tym roku ZGM otrzymał z budżetu miasta 1,1 mln złotych. Na przyszły rok zaplanowano kwotę 750 tys. złotych. Kosztorys obejmuje całość inwestycji, bez podziału na poszczególne pomieszczenia. Szacuje się, że koszt prac remontowo-budowlanych poszczególnych pomieszczeń może wynieść średnio około 80 tys. złotych. Natomiast aranżacja, wyposażenie sali ślubów to ponad 100 tys. złotych.

– W Świnoujściu dominują śluby cywilne. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta- W ubiegłym roku na 159 wszystkich zawartych małżeństw , tylko 54 stanowiły śluby konkordatowe. Zawarcie związku małżeńskiego to wyjątkowy, ważny dzień w życiu dwojga ludzi. Jednym z elementów składających się na miłe wspomnienia z tego wydarzenia jest otoczenie, sala, w której pobierają się Państwo Młodzi. W nowym miejscu warunki będą zdecydowanie lepsze, niż te w obecnej sali USC.

– Pierwszego ślubu w nowej sali udzieli Prezydent Miasta – dodaje rzecznik.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW