Strona główna » Ruszyły Mistrzostwa Europy w Match Racingu. Foto-Video

Ruszyły Mistrzostwa Europy w Match Racingu. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

 

Dziś (czwartek) dwanaście międzynarodowych załóg rozpoczęło zmagania o tytuł najlepszej załogi starego kontynentu w match racingu. Mistrzostwa Europy będą się odbywać w dniach 9-13 lipca 2014 i będzie to pierwsza impreza żeglarska tej rangi zorganizowana w Świnoujściu.

 

Match racing to najbardziej widowiskowa żeglarska formuła regatowa. Załogi będą rywalizowały na sześciu identycznych jachtach klasy TOM28 specjalnie przygotowanych do regat meczowych, czyli żeglarskich pojedynków jeden na jednego.

Match Racingu (2)
W zależności od warunków wiatrowych, regaty rozgrywane będą na trzech różnych akwenach: Zatoka Pomorska – koło Wiatraka, pomiędzy falochronem centralnym a falochronem wschodnim w morskiej części terminalu LNG oraz w centrum miasta, wzdłuż ulicy Władysława IV.

I to właśnie niedaleko mariny w Świnoujściu rozstawiona będzie baza regat, gdzie przez 4 dni prowadzony będzie komentarz z przebiegu wyścigów, które będą odbywać się blisko brzegu i będą doskonale widoczne dla kibiców.
Również dziś o godzinie 18.00 w Muszli Koncertowej nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw Europy, otwarcie zostało poprzedzone Paradą Załóg wzdłuż Promenady z towarzyszącą Orkiestrą Dętą z Łubienic, następnie o godzinie 19.30 w hotelu Hampton by Hilton odbyła się konferencja prasowa otwierająca Mistrzostwa Europy w Match Racingu w której uczestniczyli – zawodnicy Mistrzostw Europy, przedstawiciele Miasta Świnoujście i sponsora tytularnego Polskie LNG, a także organizatorzy – przedstawiciele Polish Match Tour oraz lokalne media.

Match Racingu
Dodatkowo, w sobotę, 12 lipca na terenie plaży przy Terminalu LNG, po prawobrzeżnej części Świnoujścia, odbędą się Igrzyska Polskiego LNG, podczas których w nagrodę za uczestnictwo w zawodach sportowych będzie można popłynąć w ekstremalny rejs super szybkim RIBem po morzu.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez firmę Polskie LNG będą pokazy ratownictwa wodnego Grupy Interwencyjnej WOPR połączone z zajęciami edukacyjno–rekreacyjnymi w ramach programu „Bezpieczna Plaża”.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152573734356974.1073742604.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW