Strona główna » Nowi funkcjonariusze w MOSG

Nowi funkcjonariusze w MOSG

by Świnoujście w sieci

25 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło dziś (7 lipca) w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej uroczyste ślubowanie. W obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin nowych funkcjonariuszy odebrał je kontradm. SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Fot. MOSG2

Po odebraniu ślubowania, kmdr por. SG Jarosław Górski, naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia MOSG zapoznał nowych funkcjonariuszy SG z zasadami etyki zawodowej funkcjonariusza Straży Granicznej.

– Myślę, że to dobry moment, aby odnieść się do waszych decyzji, które podjęliście w sposób samodzielny i dojrzały, czyli wstąpienie w szeregi formacji mundurowej, jaką jest Straż Graniczna – powiedział podczas uroczystości kontradm. SG Piotr Stocki, komendant MOSG. – Wypowiedzieliście dzisiaj kluczowe słowa: „służyć wiernie narodowi polskiemu”. Nie pracować, ale służyć. To jest więcej, niż zwykłe wykonywanie pracy. Służyć, to znaczy być dyspozycyjnym, zdolnym do niesienia pomocy, do wykonywania poleceń przełożonych.

Fot. MOSG3

 

Służyć to dawać z siebie więcej niż inni. Chciałbym, żeby ta myśl przyświecała wam przez całą służbę My tak w tej formacji służymy. Nie tylko tutaj, na granicy morskiej, ale także, gdy jest taka potrzeba, w innych częściach naszego kraju i Europy.

Zwracając się do obecnych rodzin funkcjonariuszy, komendant MOSG pogratulował im i życzył dużo radości z faktu przyjęcia ich bliskich do służby w Straży Granicznej.

Fot. MOSG4

Składający dziś ślubowanie funkcjonariusze po kilkumiesięcznym szkoleniu podejmą służbę w placówkach i dywizjonach Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zdjęcia: Łukasz Zwoliński/MOSG

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW