Tym razem Wirtualnej Polski. Wygrany w tym tygodniu ranking Onet.pl na najlepszą polską miejscowość wypoczynkową, Nadmorski Hit według tygodnika Fakt,wcześniej najlepsze polskie kąpielisko według Gazety Wyborczej – zmotały dziś uzupełnione rankingiem Wirtualnej Polski na najbardziej oblegane nadbałtyckie kurorty.

Jak informuje popularny portal : :Dzięki tanim liniom lotniczym i promocjom last minute zagraniczne wyjazdy przestały być luksusem. Nie oznacza to jednak, że polskie morze przestało być atrakcyjne dla rodaków. Wręcz przeciwnie – to właśnie nad Bałtyk wybiera się 60 proc. turystów. Wakacje na wybrzeżu cieszą się niesłabnącą popularnością.

A które kurorty są najbardziej oblegane? Ranking przedstawił 7 najchętniej odwiedzanych polskich nadbałtyckich miejscowości.

Rozpoczyna go Świnoujście, za którym uplasowały się : Sopot,Jurata,Mielno,Międzyzdroje,Władysławowo i Kołobrzeg.

– Bardzo cieszymy się z wyniku tych rankingów – nie ukrywa zadowolenia Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia – Pokazuje to ,jak popularne staje się Świnoujście i jak wysoko oceniane jest przez największe polskie media.Czasami jest mi żal ,że do tego rodzaju promocji nie przyłączają się niektóre lokalne media.A przecież wszystkim powinno nam zależeć na budowaniu pozytywnej marki naszych gościnnych wysp.