Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny piątkowy (04.07.), pierwszy lipcowy koncert. W cyklu MUZYCZNE LATO przy organach z 1927 roku w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie utalentowany młody organista Tomasz ZEBURA – urodz. w Warszawie w 1990 roku.

 
Naukę gry na organach rozpoczął mając 13 lat w Zespole Szkół Muzycznych w klasie Jarosława Malanowicza. W 2009r. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. M. Czajki, od 2010 roku u ad. Jarosława Wróblewskiego. W ramach stypendium „Erasmus” w 2012r. studiował w klasie prof. Arvida Gasta w Musikhochschule Lubeck (Niemcy). Od 2013r. kontynuuje studia w Warszawie pod kierunkiem prof. Józefa Serafina i ad. Jarosława Wróblewskiego. Umiejętności gry doskonalił na kursach mistrzowskich m.in. u Michaela Radulescu, Daniela Rotha, Guy Boveta, Wolfganga Zerera i Petera van Dijka.
Jest laureatem wielu konkursów organowych m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Mendelssohn-Eben w Krakowie w 2009r. – III nagroda, III Akademickiego Konkursu Organowego „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu w 2012r. – I nagroda i III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi w 2014r. – III nagroda.

 
W swym dorobku ma kilka prawykonań współczesnych utworów na organy solo i z towarzyszeniem orkiestry. Współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia m.in. Ignacym Zalewskim i Arturem Słowińskim oraz z orkiestrą kameralną Ad Hoc Ensemble prowadzoną przez Marcina P. Łopackiego.
W programie koncertu usłyszymy utwory Maxa REGERA – Canzone Es-dur, op. 65, Roberta SCHUMANNA – z cyklu 6 etiud w formie kanonu op.65, Nr 2 – Mit innigem Ausdruck i Nr 4 – Innig oraz Ferenca LISZTA – Fantazję i fugę nt. Ad nos ad salutarem undam.

Początek koncertu godz. 19-ta. Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia serdecznie zaprasza.