Strona główna » Brązowy medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Dolny Śląsk

Brązowy medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Dolny Śląsk

20-22.06.2014 w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. W tej prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście.

Do finałów zakwalifikowała się siódemka naszych zawodników, a udział w niej wzięło prawie 200 zawodników z roczników 2001 i 2000. Turniej odbył się w halach AWF Wrocław, a uroczystego otwarcia dokonał wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego –pan Wojciech Kowalski. Pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe, układy formalne oraz walki w kategoriach najcięższych i najlżejszych.

W konkurencjach sprawnościowych większość naszych zawodników uplasowało się w środku stawki z wyjątkiem Mateusza Szczytniewskiego, któremu niewiele zabrakło do podium w dwuboju została sklasyfikowany na 4 miejscu.

W walkach poszło nam trochę lepiej i tak: w kategorii do 47 kg brąz zdobyła Victoria Trzebińska (wygrywając 3 walki), a piąte miejsca wywalczyli : Barbara Sosin, Wiktor Niewiadomski, Mateusz Szczytniewski. Na dalszych pozycjach uplasowali się : Kamil Bońkowski, Oskar Modzelewski i Gabrysia Zienko.