„Białośladem!”, pod takim hasłem odbędzie się druga w tym roku masa krytyczna. Startujemy w niedzielę 29 czerwca br., o godzinie 11.00, spod Urzędu Miasta. Motywem przewodnim tej masy jest zachęcenie mieszkańców miasta i turystów, którzy do tej pory wciąż nie złapali rowerowego bakcyla, do zamiany samochodu na rower – środka transportu przyjaznego środowisku i korzystnego dla naszego zdrowia.

 

Beznazwy-1

Zapraszamy wszystkich chętnych do pobicia kolejnego rekordu masy krytycznej. Pokażmy, że jest nas coraz więcej! Uczestników masy prosimy o przybycie w białych koszulkach !

Trasa wiedzie spod Urzędu Miasta, dalej ulicami: Wojska Polskiego, Konstytucji 3 Maja, Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV, Chrobrego, Uzdrowiskowa, Trentowskiego, Słowackiego, Powstańców Śląskich, Żeromskiego, Orkana, Słowackiego, Matejki, Chopina, Piłsudskiego, Piastowska, Mieszka I, Jachtowa. Przejazd kończy się w porcie jachtowym na Basenie Północnym.

masa (4)

Od godz. 12:00 w porcie jachtowym funkcjonować będzie „Strefka bezpieczeństwa” – pluszowe miasteczko drogowe, ze strefą ekspozycji, strefą eksperymentu, konkursami a także samochodem bezpieczeństwa, prowadzone przez Roberta Moskwę, aktora znanego m.in. z serialu „M jak Miłość”, twórcę unikalnych lekcji bezpieczeństwa oraz międzynarodowego instruktora sztuk walki i Karate Combat, medalistę Mistrzostw Europy w Karate.

masa

Również od godz. 12:00 funkcjonariusze Komendy Policji w Świnoujściu będą znakowali rowery.

Zapraszamy wszystkich rowerzystów!

Pierwsze 100 osób na starcie masy otrzyma odblaskowe opaski rowerowe a na mecie wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez Rowery Kowalewski i Dobre Sklepy Rowerowe Finish Mirella Winiarska.

Od godz. 10:30 na pl. Mickiewicza będą trwały zapisy uczestników do masy!

(warunek ubezpieczenia uczestników)

WPT