Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się kolejny, w tym roku, pchli targ.

Ale uwaga , po raz pierwszy w nowej lokalizacji, przy targowisku miejskim na ulicy Kołłątaja.

– Nowa lokalizacja związana jest z tym ,iż pchli targ znajdował się będzie teraz bliżej centrum miasta oraz w pewien sposób promował będzie również Zielony Rynek „Pod zegarem”. – informuje Robert Karelus,rzecznik prezydenta miasta

Pierwszy pchli targ odbył się w grudniu 2011 roku. Jego organizacja była efektem szerokich konsultacji społecznych na temat handlu targowiskowego w naszym mieście. Z prawie 2 tysięcy mieszkańców, którzy wzięli udział w ankiecie, aż 68 procent opowiedziało się za organizowaniem pchlego targu. Wyniki te potwierdziła organizacja pchlego targu, który od początku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych świnoujścian, ale także mieszkańców ościennych miejscowości, w tym naszych zachodnich sąsiadów.

Pchle targi odbywają się raz w miesiącu, zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, od marca do listopada włącznie. Zgodnie z obowiązującą uchwałą rady miasta, od kwietnia do września opłata za stoisko do 7 metrów kwadratowych wynosi 2 złote, a w okresie od października do marca – 1 zł.
tablicarynek

Pchli targ, to miejsce gdzie mieszkańcy Świnoujścia i okolic mogą wymienić się lub sprzedać używane rzeczy, przedmioty. Ideą jest, aby to co jeszcze jest w dobrym stanie, ale już nieprzydatne właścicielowi, trafiło do osób, którym jeszcze może się przydać.Zabroniony jest miedzy innymi handel hurtowy i detaliczny nowych rzeczy sklepowych.

A oto terminy pchlich targów w tym roku:

28 czerwca w godzinach 9.00 – 16.00

26 lipca w godzinach 9.00 – 16.00

30 sierpnia w godzinach 9.00 – 16.00

27 września w godzinach 9.00 – 16.00

25 października w godzinach 9.00 – 14.00

29 listopada w godzinach 9.00 – 14.00

Zainteresowani sprzedażą we własnym zakresie powinni zadbać o stół lub inne miejsce do eksponowania towaru.