FOT.WPT

Jutro wtorek (10 czerwca) przez świnoujski port będzie przepływał pełnomorski wycieczkowiec MV Delphin. W czwartek na redzie pojawi się okręt podwodny typu Kobben – ORP Kondor. Tego samego dnia około godziny 14.00 w główkach świnoujskiego portu spodziewany jest największy polski żaglowiec Dar Młodzieży. W kolejnych dniach wpływać będę jeszcze inne żaglowce.

Jednostki będą w drodze na Sail Szczecin.

MV DELPHIN jest w trakcie swojego 14-dniowego rejsu, w czasie którego poza Szczecinem odwiedzi również porty w Gdańsku, Kłajpedzie, Rydze, Talinie, St.Petersburgu, Helsinkach i Sztokholmie. Statek ma 156,27 m długości, szerokość 22,05m a zanurzenie 6,2m, a na jego pokładzie znajduje się ok. 600 osób.

W czwartek na świnoujskiej redzie pojawi się okręt podwodny typu KOBBEN – ORP Kondor. Wybudowany w niemieckiej stoczni na zamówienie Marynarki Wojennej Norwegii w 1967r. przekazany został w 2002r. Marynarce Wojennej RP w ramach projektu „Kobben to Poland”. Okręt ma długość ponad 47m, jego głębokość peryskopowa to 11,5, maksymalna 220m. Okręty podwodne są dziś rzadkim widokiem w Świnoujściu toteż zainteresowanych zapraszamy na falochrony ok. godz. 13.00.

Również w czwartek ok. godz. 14 w główkach pojawi się STS Dar Młodzieży, a wieczorem lub piątek w godzinach porannych do Świnoujścia wejdzie STS Fryderyk Chopin. Wśród pozostałych jednostek płynących do Szczecina będą (znane już mieszkańcom naszego miasta z corocznych imprez Sail Świnoujście): Shtandart, Baltic Beauty, Eldorado, Joanna Saturna, Bryza H, Zawisza Czarny, a także ok. 20 innych.

FOT.WPT