Strona główna » Młodzi aktorzy na deskach MDK. FOTO-VIDEO

Młodzi aktorzy na deskach MDK. FOTO-VIDEO

by Daniel SZYSZ

Wczoraj ( niedziela) na deskach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu wystąpiła grupa teatralna UJŚĆIE, młodzi aktorzy zaprezentowali premierę spektaklu pt. ”WYJĘCI” w reżyserii Marka Kościółka.

„Wyjęci” to bardzo specyficzne, podobnie jak rzeczywistość przedstawiona w spektaklu, połączenie błyskotliwych tekstów oraz dynamicznego ruchu aktorów na scenie które sprawiają iż każdy z widzów staje się w pewnym sensie jednym z nas, staje się wyspiarzem który musi odnaleźć się w otaczających go realiach. Spektakl jest również intrygującym portretem relacji miedzy ojcami marynarzami, a rodziną oraz próbą pokazania iż rola matki oraz ciężar jaki ze sobą niesie, praktycznie samotne wychowanie dziecka jest olbrzymi. „Wyjęci” to także ważny moment w życiu aktorów, jest to swoiste odniesienie do przeżyć z dzieciństwa, zmierzenie się z przeszłością, zamknięcie pewnego rozdziału, a zarazem postawienie nogi na nowym niezbadanym dotąd lądzie, w myśl zasady iż każdy powinien mieć swoją wyspę.

UJŚĆIE (2)
Na scenie wystąpili: Mateusz Koczkodaj, Kamil Szadkowski, Kamil Zwierzchowski, Aleksandra Antczak, Marta Zienkiewicz, Paulina Jaczewska, Kasia Dominiak, Karolina Piotrowska, Nadia Kiełbowicz, Julia Mamrot, Karolina Wójcik, Roksana Staniszewska, Oliwia Świętczak. Opiekę artystyczna sprawowali Anna Giniewska i Mateusz Zadala.

UJŚĆIE
Spektakl to wynik wspólnej pracy ze świnoujska młodzieżą znanego teatru „Krzyk”. Spektakl „WYJĘCI” po zakończonych warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów wspomnianego teatru prezentowany był już we wrocławskiej szkole teatralnej, gdzie wzbudził spore zainteresowanie.

UJŚĆIE (3)
Reżyseria: Marek Kościółek
Opieka artystyczna: Anna Giniewska i Mateusz Zadala
Scenariusz: Zespół

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152500490016974.1073742563.283752206973&type=1/” width=”550″/]

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również