Otwarcie wystawy grafiki Joanny Wawrzynkiewicz. FOTO-VIDEO

W piątek 06.06.14r w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu odbyło się otwarcie wystawy grafiki „RETRO-VECTOR” , której autorką jest Pani Joanna Wawrzynkiewicz.

Joanna Wawrzynkiewicz urodziła się i wychowała w Świnoujściu obecnie mieszka w Swarzędzu, ukończyła 2 letnie studium reklamy w Ciechanowie oraz Wydział Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.


Na co dzień zajmuje się grafiką reklamową i ilustracją autorską poza tym jest wykładowcą rysunku i wiedzy o sztuce w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu.


Tak mówi o sobie – od kiedy pamiętam rysowanie było dla mnie najważniejszym środkiem wyrazu, nigdy też nie interesował mnie realizm od zawsze miałam skłonność do stylizacji i przesady, od zawsze dążyłam w swych pracach maksimum treści, minimum formy, po długich poszukiwaniach satysfakcjonującej techniki która wyraziła by to wszystko co naprawdę czuję i w taki sposób abym mogła powiedzieć z przekonaniem TAK to jest TO pojawił się komputer … jednak początki pracy nie były wcale łatwe, bo jak mówi autorka – współpraca przypominał raczej małżeństwo z rozsądku……

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152495942766974.1073742558.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

Related posts

Biblioteka – otwarcie wystawy grafiki Joanny Wawrzynkiewicz