Strona główna » Aktywny Weekend: Piechurzy zaglądali do tajemniczych podziemi!

Aktywny Weekend: Piechurzy zaglądali do tajemniczych podziemi!

by Świnoujście w sieci

60 osób uczestniczyło w 4-godzinnym marszu spod dworca PKS do Podziemnego Miasta. Wycieczka do odtajnionego obiektu to kolejna z akcji przygotowanych przez Świnoujską Organizację Turystyczną. W ramach Aktywnego Weekendu, mieszkańcy i turyści mogą zwiedzić tajemnicze zakątki Świnoujścia.

SOT (4)

Chętnych do uczestniczenia w wycieczce do obiektu turystycznego skrywanego przez lata sekretem, było znacznie więcej niż planowali organizatorzy. Miłośnicy fortyfikacji i tajemnic zimnej wojny, wyruszyli w sobotę spod dworca w pieszą wędrówkę. Na trasie ich marszu były fortyfikacje z II wojny światowej. Zatrzymali się na dłużej przed wieżą baterii Goeben, adaptowaną na dostrzegalnię przeciwpożarową. Największą atrakcją było jednak 2-godzinne zwiedzanie Podziemnego Miasta.

– Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że w cichym sosnowym lasku może być tajna baza wojskowa. Obiekt jest imponujący, trzeba pilnować przewodnika, aby się nie zgubić w gąszczu tajemniczych korytarzy – mówi pan Maciej z Warszawy.

SOT (3)

Wycieczka do Podziemnego Miasta to tylko jedna z trzech atrakcji przygotowanych przez Świnoujską Organizację Turystyczną. W piątek miłośnicy joggingu wzięli udział w Biegu Ekologicznym. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody. Z kolei w niedzielę zaplanowano prawdziwą gratkę dla zagorzałych wojażerów. Pierwszy raz w Świnoujściu zostanie zorganizowana wycieczka rowerowo-kajakowo-katamaranowa na wyspę Karsibór.

SOT (2)

W Aktywny Weekend włączyło się Biuro Turystyczne Fregata fundując dla uczestników wycieczki, siłownia Sport Point przygotowała bezpłatne karnety wstępu, a sklep Intermarche ufundował bony zakupowe, wypożyczalnia rowerów Baltic Bike wypożyczyła rowery za pół ceny dla uczestników niedzielnej wyprawy.

Info – foto.ŚOT

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW