Strona główna » Biskup Polowy Wojska Polskiego w Świnoujściu

Biskup Polowy Wojska Polskiego w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

 

W czwartek, 29 maja, z duszpasterską wizytą w Świnoujściu przebywał Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef GUZDEK. Podczas pobytu w Świnoujściu spotkał on się z kadrą dowódczą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz parafianami świnoujskiej Parafii Wojskowej.
W Świnoujściu Biskupa GUZDKA przywitał proboszcz Parafii Wojskowej ks. kmdr por. Adam BAZYLEWICZ. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w Kaplicy Garnizonowej Biskup Polowy WP spotkał się z kadrą dowódczą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

biskup (3)

Kontradmirał Jarosław ZYGMUNT – dowódca świnoujskiej flotylli przedstawił gościowi siły, strukturę oraz zadania 8.FOW. Na zakończenie wizyty zwiedzono Salę Tradycji flotylli.

biskup (2)

Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef GUZDEK urodził się w Wadowicach. Po ukończeniu seminarium duchownego w Krakowie był między innymi dyrektorem Wydawnictwa św. Stanisława i rektorem seminarium. Jest doktorem homiletyki. Na Biskupa Polowego został on mianowany 4 grudnia 2010r. przez papieża Benedykta XVI, a w dniu 19 grudnia 2010r., w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbył się uroczysty ingres biskupa Józefa GUZDKA.
Info.8FOW
Foto.M.Purman

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW