Strona główna » Rozstrzygnięcie konkursu „Kreuj swoją przyszłość – rozwijaj zainteresowania”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Kreuj swoją przyszłość – rozwijaj zainteresowania”.

by Świnoujście w sieci

W styczniu 2014r, w naszej szkole został ogłoszony plastyczny konkurs na projekt graficzny pod hasłem: „Kreuj swoją przyszłość – rozwijaj zainteresowania”.

Zwycięzcą tego konkursu została uczennica klasy IIIa – Oliwia Borys, a jej projekt został umieszczony na jednej ze ścian w klasie informatycznej oraz podpisany jej imieniem i nazwiskiem. Jest to pamiątka na wiele lat, obrazująca kolejne etapy w życiu każdego młodego człowieka, aby osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

A oto, jak opisuje swoją pracę Oliwia:

„Praca którą wykonałam w formie graffiti ozdabiającego gabinet informatyczny, przedstawia harmonogram w formie czterech slajdów, które obrazują etapy edukacji oraz przyszłości na którą mamy znaczący wpływ. W pierwszej z czterech części widnieje postać nastolatka trzymającego w lewej ręce bazę danych My SQL (najpopularniejszy system do zarządzania relacyjnymi bazami danych), natomiast w prawej budynek szkoły. Znaki zapytania dowodzą iż rozmyśla on nad wyborem szkoły, zastanawia się nad swoją przyszłością. Dochodzi również do wniosku, że wiedza, którą pragnie posiąść znajduję się właśnie w wybranej szkole. Z kolei na drugiej widzimy algorytmy obrazujące kolejność właściwego uczenie się. Dłonie wskazują na stosunek nauczyciela względem ucznia, który kroczy tą drogą. Na trzecim obrazku możemy zauważyć jak absolwent skaczę z radość, ponieważ już wie, że wybrał mądrze. Budynki w tle mają znaczenie przyszłości która go czeka. Ostatni slajd pokazuje nam , że nasze trudy nie są daremne i kiedyś zaowocują sukcesem. Dzięki temu uczniowie którzy zobaczą moją pracę uświadomią sobie , że nauka daje możliwość zwycięskiej przyszłości”.

Info.GP3

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW