Fontanny pływające w czerwcu.

0 comment

Internauci pytają – czy w tym roku będą fontanny pływające, co się stało że jeszcze ich nie ma, czy miasto zrezygnowało z nich -takie fajne były i ciekawe, kiedy będzie można je oglądać?
Zapytaliśmy rzecznika prezydenta czy w tym roku fontanny wrócą na swoje miejsca w parku i przy wejściu do Basenu Zimowego? – Fontanny pływające będą zainstalowanie po 15.06.2014 – taką otrzymaliśmy odpowiedź.
Na zamontowanie fontanny przy wejściu do Basenu Zimowego trzeba uzyskać zgodę urzędu morskiego na lokalizację.
Fontanna pływająca jest doskonałym urządzeniem stanowiącym dodatek upiększający zbiorniki wodne, nie należące w swej formie do szczególnie atrakcyjnych, takie jak: stawy w parkach, skwery ze zbiornikami wodnymi ,jeziora.

fontanna (3)
Zamontowana fontanna tworzy swoisty klimat, który przyciąga mieszkańców, aby w jej otoczeniu spędzić wolne chwile. Dostarcza wrażeń, jako urządzenie poprawiające estetykę krajobrazu, jak i pełni funkcję aeratora wodnego.
Wersją podstawową fontanny są trzy obrazy wodne; pionowy gejzer strzelający w górę słupem wody na wysokość 15m,dysza kielich, tworząca mgłę wodną o średnicy 10m, osiem dysz tworzących łuki wodne o długości 15m, co daje średnicę obrazu wodnego 30m.
Obrazy wodne pracują naprzemiennie, w ustalonej programowo kolejności, jak i łączą się razem, pracując wspólnie. w nocy fontanna podświetlana jest silnym światłem białym lub kolorowym, co daje niesamowity efekt wizualny w porze nocnej, wzbogacony dodatkowo szumem rozbryzgiwanej wody.

fontanna (2)
Prócz walorów estetycznych fontanna jest doskonałym aeratorem (napowietrzaczem), który zaopatruje zbiornik wodny w ogromną ilością tlenu, co spowodowane jest opadaniem uniesionej wcześniej wody. W przypadku podstawowej wersji fontanny jest to 21m3/h.
W efekcie w zanieczyszczonym zbiorniku wodnym szybciej przebiega proces infiltracyjny, co już w pierwszych tygodniach działania fontanny można zauważyć poprzez zanik unoszącego się brzydkiego zapachu ze zbiornika.


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=