foto. Policja

Świnoujscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego, który minionej nocy ukradł silnik z motorówki na Basenie Północnym. Policjanci odzyskali także skradziony silnik zaburtowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy zostały przedstawione zarzuty, za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 3.00 minionej nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży zaburtowego silnika z motorówki, która znajdowała się na terenie Basenu Północnego. Na miejsce zdarzenia natychmiast został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze ustalili i rozpytali świadków i na podstawie tych informacji ustalili kierunek ucieczki złodzieja.

Ponadto dyżurny komendy, wykorzystując kamery monitoringu, śledził przemieszczanie się uciekającego podejrzanego i na bieżąco o kierunku ucieczki informował patrol.

Podczas podjętego pościgu, na jednej z ulic miasta, policjanci zatrzymali zdyszanego 28-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego. Resztę nocy mężczyzna spędził w policyjnym areszcie.

W tym czasie inny patrol, sprawdzając znajdujący się w pobliżu Basenu Północnego Park Zdrojowy, odnalazł porzucony w zaroślach silnik motorówki, a obok niego wózek, za pomocą którego ukradziony towar miał być przewieziony.

foto. Policja
foto. Policja

Odzyskane mienie, warte kilka tysięcy złotych, wkrótce zostanie przekazane pokrzywdzonemu.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży silnika. Za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają czy 28-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego działał w pojedynkę czy pomagały mu w tym inne osoby. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska