Kilku godzin potrzebowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, aby w ich rękach znalazł się sprawca kradzieży laptopa i tabletu oraz część skradzionego przez niego sprzętu. 28-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W poniedziałkowy ranek świnoujscy policjanci zostali powiadomieni przez pokrzywdzonego o kradzieży laptopa i tabletu. Do zdarzenia miało dojść poprzedniego dnia podczas towarzyskiej imprezy na ogródkach działkowych. Na to spotkanie para zaprosiła mężczyznę, którego znali wcześniej jedynie z imienia. Z zawiadomienia wynikało, że w pomieszczeniu, gdzie trwała impreza znajdował się nowozakupiony laptop i tablet. Po wypiciu kilku piw zaproszony mężczyzna nagle wstał, trzymając się za brzuch i uskarżając na złe samopoczucie, opuścił pospiesznie gościnnych gospodarzy. Po chwili para zorientowała się, że z altanki zginął sprzęt. Wtedy domyślili się, że skradzione przedmioty złodziej ukrył pod kurtką, stąd jego trzymanie się za brzuch. Pokrzywdzeni zawiadomienie o kradzieży złożyli dopiero na drugi dzień.

Policjanci Wydziału Kryminalnego świnoujskiej komendy natychmiast po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęli ustalanie tajemniczego mężczyzny, znanego jedynie z imienia, który nadużył gościnności i ukradł cenny sprzęt. Ustalenia te doprowadziły mundurowych do 28-letniego mieszkańca Świnoujścia. Jeszcze tego samego dnia w wyniku przeszukania wynajmowanego przez mężczyznę mieszkania policjanci odzyskali skradziony laptop, natomiast sprawca trafił za kratki policyjnego aresztu. Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania również tabletu, którego 28-latek zdążył już prawdopodobnie sprzedać.

Dziś sprawcy zostały przedstawione zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska