Foto. GP2

W dniach 04.05 – 10.05.2014 uczniowie z klasy 2a, 2b, 3a po opieką p. Lilli Panfiluk i p. Katarzyny Białowąs uczestniczyli w wizycie w naszej szkole partnerskiej Zinzendorfschule w Tossens, Niemcy, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły z radością spotkali się ze swoimi partnerami, z którymi przyjaźń nawiązała się podczas ich pierwszej wizyty w naszej szkole we wrześniu. Zostaliśmy ciepło i serdecznie przywitani przez dyrekcję szkoły podczas wspólnego śniadania, następnie oglądaliśmy szkołę i mieliśmy okazję porozmawiać z uczniami – Polakami, mieszkającymi w Tossens i okolicznych miejscowościach.
Program wizyty obfitował w urozmaicone i bardzo ciekawe wydarzenia. Spacerowaliśmy po odsłoniętym przez odpływ dnie Morza Północnego – jest to słynna atrakcja turystyczna i przyrodnicza tego regionu.

 

Foto. GP2
Foto. GP2

 

Zwiedzaliśmy Klimahaus – interaktywną wystawę klimatycznąw Bremerhafen i podziwialiśmy panoramę miasta z punktu widokowego na 20 piętrze pobliskiego hotelu. Organiztorzy zadbali o wszystkie szczegóły. Podczas wizyty w Bremen towarzyszyła nam polska przewodniczka, która oprowadziła nas po pięknej Starówcei uroczych, wąskich uliczkach miasta. Byliśmy również w fabryce dwutlenku tytanu Kronos – Titan, którą zwiedzaliśmy pod opieką pracującego tam od wielu lat Polaka –p. Ziomkowskiego. Zakończeniem wizyty było wyjście do Aqua Parku i wspólna kolacja.

 

Foto. GP2
Foto. GP2

Wieczorne spotkania w domach rodzin goszczących były doskonałą okazją do trenowania języka niemieckiego i angielskiego w codziennym życiu i kontaktach towarzyskich. Nasi uczniowie zaprosili swych niemieckich przyjaciół na wakacje do Polski i oczekują ich wizyty już za miesiąc.

Info, foto: GP2