W minioną niedzielę w Krakowie odbył się już 13. Cracovia Maraton, na starcie tej wielkiej imprezy biegowej stanęło ponad osiem tysięcy zawodników, wśród nich wyspiarze.

Organizatorzy wydali 8400 pakietów startowych.

To nowy rekord! Niestety, ze względu na poziom wód w Wiśle i stan bulwarów trasa maratonu musiała zostać zmieniona.

 

DSC_2280_2048x1353
Na starcie pojawiła się również liczna grupa biegaczy ze Świnoujścia, debiutanci oraz ci bardziej doświadczeni którzy mają już za sobą po kilka lub kilkanaście startów w maratonach.
Wśród startujących nie zabrakło również biegaczek z Babskiego Teamu, dziewczyny ubrane w swoje różowe koszuli z napisami budziły zainteresowanie kibiców na trasie jak i też mediów komentujących bieg.

krakow (2)
13. Cracovia Maraton to duże wyzwanie dla biegaczy, trasa maratonu składała się z dwóch pętli po najpiękniejszej i najstarszej cześć miasta, biegacze w zasięgu wzroku mieli najbardziej znane krakowskie zabytki na całym dystansie ponad 42 km.

krakow (3)
Po dziewięciu latach przerwy bieg rozpoczął się i zakończył na Rynku Głównym. Ostatnio meta sytuowana była na krakowskich Błoniach. Jest to ukłon w stronę pierwszych edycji i nawiązanie do tegorocznego hasła przewodniego maratonu: „Z historią w tle”.

krakow
Zwycięzcami 13 edycji Cracovia Maratonu okazali się Edwin Kirui i Elizabeth Jeruiyot Chemweno z Kenii. Najlepszą z naszych rodaczek była Małgorzata Skarżyńska, która zajęła trzecie miejsce. Najlepszy z Polaków, Grzegorz Gronostaj dobiegł do mety na piątym miejscu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Więcej na temat maratonu na: http://www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/aktualnosci/

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152456012556974.1073742528.283752206973&type=1/” width=”550″/]