Świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. Potwierdził to kolejny ranking na najlepsze polskie plaże, tym razem klubu podróżniczego Travelist opublikowany na portalu Gazety Wyborczej www.podroze.gazeta.pl. Za nami uplasowały się Ustka, Łeba, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Hel i Sopot.

Według organizatorów wygrywamy szerokością i długością plaży, jej złocistym piaskiem, ale nie tylko.

plaza w swinoujsciu plaza

– To również jedyna plaża na polskim Wybrzeżu, która przez 8 lat z rzędu uzyskała certyfikat Błękitnej Flagi. Jest też bardzo bezpieczna, z łagodnym i płytkim zejściem do wody, która co potwierdzają statystyki meteorologiczne ma tu najwyższą temperaturę w kraju. Przy dobrych wiatrach nawet 23-25 stopni. I jak tu się dziwić, że to właśnie przygraniczny kurort triumfuje w naszym rankingu? – napisano w uzasadnieniu pierwszego miejsca przyznanego świnoujskiej plaży.

Tuż przed majowymi świętami i związaną z nimi popularną majówką Czytelnicy Gazety Wyborczej uznali Świnoujście za kurort, który najbardziej lubią w Województwie Zachodniopomorskim.
plazaza-swinoujscie-plaza

– Natura dała nam piękną, szeroką, piaszczystą plażę – mówi Joanna Agatowska, zastępca prezydenta miasta. – Doceniamy to, ale też doskonale zdajemy sobie sprawę, że to za mało. Dlatego wkładamy dużo pracy i zaangażowania, aby turyści czuli się na naszej plaży również dobrze i bezpiecznie. Cieszymy się, że ludzie to doceniają. Przyjeżdża do nas wielu turystów i to nie tylko w tak zwanym ścisłym sezonie letnim, czyli w lipcu i sierpniu, ale także w pozostałych miesiącach.

Cieszy również fakt, że coraz więcej osób wybiera Świnoujście nie tylko na dłuższe pobytu, ale również jako miejsce krótkich, weekendowych wypoczynków. Najlepszym przykładem jest ostatni majowy weekend, podczas którego do miasta zjechały setki turystów.

Tekst BIK UM Świnoujście