Dzięki pracy świnoujskich policjantów wyeliminowano z polskich dróg dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy w miniony weekend mimo wypitego alkoholu, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Niechlubny rekordzista miał w organizmie blisko 3,3 promila.

W celu wyeliminowania z naszych dróg potencjalnych sprawców wypadków, policjanci przy każdej kontroli drogowej sprawdzają trzeźwość kierowców. W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, uniemożliwiając im dalszą jazdę.

Największą lekkomyślnością wykazał się 37-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, który w niedzielne popołudnie podróżował drogą krajową nr 3. Policjanci ze świnoujskiej drogówki przebadali na zawartość alkoholu kierującego zatrzymanym do kontroli samochodem osobowym marki Mazda. 37-letni kierowca tego pojazdu „wydmuchał” alkomatem blisko 3,3 promila. Mężczyzna przyznał, że od godzin porannych spożywał wódkę. Wprost z ulicy sprawca trafił do policyjnego aresztu. Dziś, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Inny patrol policji w sobotnią noc ujawnił kolejnego nietrzeźwego kierującego. Na ulicy Sosnowej przed godziną 2.00 w nocy funkcjonariusze skontrolowali samochód osobowy marki Fiat, którym kierowała kobieta. Od kierującej była wyczuwalna silna woń alkoholu, a także miała ona bełkotliwą mowę. Badanie alkomatem 34-letniej mieszkanki Świnoujścia wykazało ponad 2 promile.

Oboje nietrzeźwi kierujący odpowiedzą teraz przed sądem za popełnienie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Oprócz utraty prawa jazdy nawet na 10 lat, grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy, w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Policjanci apelują o rozsądek!

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska