W kwietniu tego roku uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Olimpijczyków Polskich uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Hamburgu.

 

Dzięki wspólnym staraniom nauczycielki Max-Brauer-Schule w Hamburgu, p.Franziski Wernicke i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Świnoujściu, p. Aleksandry Fedorczyk i p. Michała Markiewicza, grupa uczniów z klasy pierwszej eurolingwistycznej odwiedziła swoich rówieśników w Hamburgu. Podczas tygodniowego pobytu młodzież mieszkała u rodzin w Hamburgu, uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych w Max-Brauer-Schule, spędzała wspólnie wolny czas poza szkołą, zwiedzała Hamburg.
Max-Brauer-Schule to szkoła z nowoczesnymi metodami nauczania, w której już dawno odstąpiono od tradycyjnego czasu trwania lekcji. Uczniowie sami wybierają czego i jak długo chcą się uczyć.

Młodzież ze Świnoujścia była ogromnie zdumiona, a uczestniczenie w tego typu eksperymentalnych zajęciach była niezapomnianym przeżyciem.

Codzienne przebywanie razem, wspólne spożywanie posiłków, spędzanie czasu wolnego – gra w piłkę nożną, rejs po Łabie, rodzinne grilowanie, okazały się najlepszymi sposobami poznania mentalności naszych sąsiadów oraz stworzyły idealne warunki do rozwijania zdolności językowych.

 

Info, foto: GP1

wymiana 7 wymiana 3 wymiana 2