Co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem? To pierwsze pytanie, jakie zadawały osoby zainteresowane pracą w Policji podczas Targów Pracy w Świnoujściu, których organizatorem było Centrum Aktywizacji Zawodowej.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w miniony piątek wzięli udział w Targach Pracy zorganizowanych przez Centrum Aktywizacji Zawodowej. Przygotowane stoisko policyjne cieszyło się zainteresowaniem, zarówno wśród młodzieży, jak i osób nieco starszych.

policja (2)
Przedstawiciele Policji informowali o przebiegu procedury rekrutacyjnej, wymaganiach stawianych kandydatom, a także gdzie i w jakim terminie należy złożyć dokumenty, aby ubiegać się o przyjęcie do służby i pracy w Policji. Zainteresowanym rozdawano ulotki z informacjami, jakie trzeba spełniać warunki, aby zostać policjantem. Nie zabrakło również zainteresowania pracą na stanowiskach cywilnych.
W tegorocznych Targach Pracy wzięło udział blisko czterdziestu wystawców. Służby mundurowe, oprócz świnoujskich policjantów, reprezentowane były przez Żandarmerię Wojskową, Wojskową Komendę Uzupełnień i Morski Oddział Straży Granicznej.
Dla odwiedzających Targi Pracy w Świnoujściu, organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje m.in. przejażdżkę konną, a także komputerowe miasteczko symulacyjne, w skład którego wchodził symulator dachowania, symulator zderzeń oraz symulator jazdy 3D.