W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali cztery osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych znalazło się trzech mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy zatrzymani na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia już trafili do aresztów i zakładów karnych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby, ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają czy któraś z nich nie jest poszukiwana.

W miniony weekend zatrzymane zostały cztery osoby, które nie zgłosiły się dobrowolnie do odbycia kary.

Pierwszym z zatrzymanych w miniony weekend był 41-letni mężczyzna, który na jednym z osiedli spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jest on poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gryfinie. 41-latek został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz czeka go ponad roczna odsiadka w zakładzie karnym za wcześniej popełnione przestępstwa.

Drugiego z poszukiwanych czeka 120 dni pozbawienia wolności, o czym zdecydował Sąd Rejonowy w Świnoujściu. 23-letni mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany przez mundurowych w trakcie patrolowania przez nich ulic miasta.

Trzecim zatrzymany w ciągu minionego weekendu był 28-letni mieszkaniec Świnoujścia, który również nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności wyznaczonej mu przez świnoujski sąd.

Ostatnią zatrzymaną była 37-letnia kobieta, poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu.

Wszyscy zatrzymani trafili już do aresztów i zakładów karnych, gdzie odbędą wymierzone im kary.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska