W dniu 27.04.2014 r. zgodnie z planem PTTK „ŚwIR”-y zaproponowały czwartą wycieczkę rowerową dla początkujących i seniorów. Tym razem trasa prowadziła przez tereny Bagien Thurbruch..
Na starcie stawiło się 25 rowerzystów.

swir (2)

Tym razem start odbył się z Placu Wolności gdzie miało miejsce uroczyste przekazanie roweru-rikszy służącego do przewożenia osób niepełnosprawnych. Na uroczystość tą przybyli Prezydent Miasta i jego Z-ca. Przyjechała też trzykrotna srebrna medalistka paraolimpiady LONDYN 2012 świnoujścianka Ania Harkowska wraz ze swym trenerem Marianem Kowalskim.

Oczywiście „ŚwIR”-y przybyły na to wydarzenie. Nawet opóźniły swój tradycyjny wyjazd o 2,5 godziny. Na szczęście trasa dla początkujących nie była zbyt długa i można było pogodzić te dwa zdarzenia.

swir (4)

Przejechaliśmy przez miasto zwartą grupą do przejścia granicznego w Ahlbecku by później lasami oraz drogami dotrzeć na tereny Bagien Thurbruch. Mijając w Korswandzie Jezioro Wolgast spotkaliśmy biegający „Babski Team”, co zawsze jest bardzo sympatyczne.

Przy przepompowni wiatrowej na bagnach była dłuższa przerwa na posiłek i odpoczynek. Ponieważ minęliśmy półmetek, więc wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne dyplomiki. Wcześniej 9 osób początkujących, – jako że po raz trzeci uczestniczyli na trasie – zostało „wypasowanych” na turystę kolarza otrzymując stosowny certyfikat. Pogoda nam wyjątkowo dopisała, z tym, że ostatni odcinek na bagnach był pod wiatr, który nas „nieco” wytarmosił.

swir (3)

Na granicy przy ul.Grunwaldzkiej nastąpiło zakończenie imprezy by każdy mógł swoją drogą wracać do domu.
Trasa tej wycieczki wyniosła 31 km.

Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na dodatkową piątą trasę dla początkujących i seniorów, która będzie w nieznane – długości 31 km dnia 01.05.2014 r. (czwartek).

Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać na facebook’u – profil Świnoujska Inicjatywa Rowerowa.
W okienku „wyszukaj” wystarczy wpisać ŚWIR lub telefonicznie (887-464-804).

Do zobaczenia na trasie.

ORGANIZATORZY

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152408375576974.1073742497.283752206973&type=1/” width=”550″/]