foto SB

26-letniego mieszkańca powiatu puckiego zatrzymali wczoraj w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna kierował najprawdopodobniej kradzionym samochodem, którego cechy identyfikacyjne i dowód rejestracyjny zostały sfałszowane.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali do kontroli drogowej skodę superb jadącą w kierunku promu do Szwecji. 26-letni kierowca okazał im niemiecki dowód rejestracyjny, ale wzbudził on u strażników granicznych wątpliwości odnośnie jego autentyczności. Poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że dokument jest sfałszowany, tablice rejestracyjne należą do innego pojazdu, a sprawdzany numer identyfikacyjny należy do innej skody superb. Dodatkowo w samochodzie strażnicy graniczni znaleźli norweski dowód rejestracyjny.

26-latka zatrzymano pod zarzutem posługiwania się sfałszowanym dokumentem, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dokumenty, tablice rejestracyjne i samochód zabezpieczono. Trwają czynności w tej sprawie.

por. SG Andrzej Juźwiak
rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku