W łączności ze wszystkimi Polakami, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Świnoujściu – Przytorze, wyrazili wdzięczność za kanonizację swojego Patrona.
W środę, 23 kwietnia, w Kinie „EVA” w Międzyzdrojach, dzieci z klas I – VI uczestniczyły w projekcji filmu, pt.: „Karol, który został świętym”. Następnego dnia, w odpowiednich grupach wiekowych, uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Jan Paweł II został ogłoszony świętym? Po wspólnych poszukiwaniach, wyrazili to na różne sposoby: recytowanymi słowami, śpiewem oraz pracami plastycznymi.

Wśród uczniów z klas IV – VI powtarzały się stwierdzenia, że Jan Paweł II był człowiekiem, który wierzył, dawał przykład jak żyć wiarą na co dzień i jak należy ją rozumieć. Nasz Patron był człowiekiem głębokiej modlitwy. Niósł nadzieję ludziom spychanym na margines społeczeństwa; chorych i cierpiących nazywał „największym skarbem Kościoła”. Potrafił rozmawiać z każdym: z prezydentem, królem, dyrektorem, ale także świetnie rozumiał młodzież, a dzieci w czasie pielgrzymek same z radością biegły do niego. On naprawdę kochał wszystkich. Samemu sobie stawiał wysokie wymagania, m.in.: z serca przebaczył człowiekowi, który do niego strzelał. Jan Paweł II był bardzo odważny i pokorny. Wyróżniał innych, a nie siebie, m.in.: wynosząc na ołtarze wielu ludzi – ogłaszając ich błogosławionymi i świętymi.

Młodsze dzieci z klas I – III oraz pięcio- i sześciolatki projektowały pomnik Patrona z plasteliny, masy solnej lub wykonywały rysunki. Wszystkie prace dzieci można zobaczyć na wystawie w holu naszej szkoły.

Po pracowitych przygotowaniach, podczas uroczystego apelu, uczciliśmy Jana Pawła II składając wiązanki kwiatów przed jego obrazem, a pod tablicą pobłogosławioną przez Niego, z płonących zniczy ułożyliśmy serce, na znak naszej wdzięczności i pamięci.

F.N.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152401431326974.1073742491.283752206973&type=3/” width=”550″/]