Marsz 520 km Polskim Wybrzeżem”, to akcja którego pomysłodawcą jest założyciel Fundacji Artur Lewandowski. W tym roku po raz trzeci ruszamy z psiakami 1.05.2014r. ze Świnoujścia pod hasłem „Krok do Domu”. Nasza wędrówka będzie trwała ok 3 tygodni i zakończy się w Piaskach na granicy Unii Europejskiej. Nasza drużyna to: Artur Lewandowski, Jaromir Adamczyk, Maciej Kwiatkowski i Przedstawiciele Szkoły Dla Psów Łajka z Gdańska – Eliza i Marek. Gościnnie do Marszu przyłączy się Łukasz Luk Jeleniewski (perkusista zespołu Lipali).

akcjapies

Całej ekipie towarzyszyć będzie pies: wilczak czechosłowacki Anczer Welkoscyrz oraz nasza Zwierzęca Ambasadorka – Świnka Raćka. Świnka Raćka poza nagłaśnianiem problemu bezdomności wśród zwierząt będzie promować zdrowy tryb życia. Nasza Raćka jest znana zarówno w internecie jak i w telewizji, gdzie walczy o lepsze życie dla zwierząt i propaguje zdrowe odżywianie.
Odpowiedzialne adopcje to dla nas priorytet. Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Każdy dzień Marszu będzie poświęcony promowaniu adopcji jednego psiaka, którego będzie można poznać na stronie www.PiesSzukaDomu.pl oraz FunPage’u PiesSzukaDomu.pl.

akcjapies (2)
Dzięki naszym działaniom nowe domy znalazło już ponad 600 bezdomnych, skrzywdzonych psów. Zajmujemy się również edukacją humanitarnego traktowania zwierząt poprzez akcje edukacyjne i koncerty. Zwracamy uwagę ludzi na to, że los zwierząt w Polsce zależy od każdego z nas. Wspiera nas w tym wielu znanych muzyków, m.in. Marek Piekarczyk czy zespół LIPALI, który jest Ambasadorem Fundacji. Prasa, telewizja i radio również są obecne przy naszych akcjach i biorą czynny udział w życiu Fundacji. Dzięki nagłaśnianiu takich akcji mamy szans dotrzeć do większej liczby odbiorców.

akcjapies (3)
Każdy może się do nas przyłączyć! Informacje o tym, gdzie jesteśmy będą na bieżąco publikowane na stronie i Facebooku. W ubiegłym roku spotkaliśmy wielu życzliwych mieszkańców i turystów, którzy wychodzili do nas oferując nocleg i posiłek. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, które były i są dla nas ogromną motywacją w naszych działaniach. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc również w tym roku!
W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy możliwość wirtualnego uczestnictwa w Marszu. Nie wychodząc z domu możemy czynnie uczestniczyć w przemierzaniu kilometrów wzdłuż Polskiego Wybrzeża. Poza otrzymaniem certyfikatu za przemierzony dystans mamy pewność, że pomagamy innym, słabszym i bezdomnym zwierzakom. Aby pomóc weź udział w naszym Marszu i kupuj kilometry.
Więcej na: http://www.piesszukadomu.pl/pl,news2,marsz_520_km_polskim_wybrzezem,191.html

Foto. Robert Ignaciuk