Strona główna » Zakończono „rekrutację” przedszkolaków

Zakończono „rekrutację” przedszkolaków

by Daniel SZYSZ

Do końca marca przyjmowane były wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola  lub oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkołach podstawowych.

Miasto ma obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolach miejskich dzieciom w wieku 5.-6. lat. Pozostałe mają prawo do korzystania z publicznych placówek w miarę wolnych miejsc.
Po podliczeniu deklaracji o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego w roku szkolnym 2014/2015, złożonych przez rodziców, we wszystkich grupach wiekowych przedszkoli miejskich,ostatecznie ogłoszono   nabór na 299 wolnych miejsc.

– Świnoujście od lat jest w czołówce województwa zachodniopomorskiego, jeżeli chodzi o liczbę dzieci objętych nauczaniem przedszkolnym. Jesteśmy jednym z niewielu samorządów, które nie tylko nie likwiduje placówek przedszkolnych, ale w ciągu ostatnich lat powiększył liczbę miejsc w placówkach o około 200 –informuje Robert Karelus ,rzecznik Świnoujskiego prezydenta. – W nadchodzącym roku szkolnym miejsce w placówkach znajdzie 886.dzieci,w tym wszystkie pięcio- i sześciolatki.

Do przedszkoli miejskich nie przyjęto 23. „trzylatków” i 8. „dwulatków” (rocznik 2012) w lewobrzeżnej części miasta i 6. „trzylatków” na prawobrzeżu.

Oprócz przedszkoli publicznych, w mieście działają również niepubliczne placówki wychowania przedszkolnego: 3 przedszkola, które mogą przyjąć  94. dzieci, oraz 1 punkt przedszkolny – dla 24. dzieci. Są one dotowane przez miasto z mocy ustawy o systemie oświaty – w wysokości miesięcznej: przedszkola 416 zł na dziecko i punkt przedszkolny 222 zł na dziecko.
Utrzymanie publicznych przedszkoli kosztuje 7 562 534 zł (bez remontów i inwestycji). Roczny koszt utrzymania dziecka w placówce wychowania przedszkolnego to kwota  6.663 zł.

– Aktualnie miasto planuje budowę nowego, kolejnego przedszkola miejskiego na przedłużeniu ulicy Bydgoskiej, co jeszcze bardziej poprawi sytuację systemu wychowanie przedszkolnego w Świnoujściu.

Info Urząd Miasta

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również