Foto. Policja

Amatora fryzjerskich akcesoriów zatrzymali wczoraj kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który włamał się do zakładu fryzjerskiego i ukradł kosmetyki, monitor oraz rejestrator monitoringu, powodując straty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, ujawnili również kokainę oraz granaty. 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu właścicielka salonu fryzjerskiego zawiadomiła świnoujskich policjantów o włamaniu i kradzieży profesjonalnego sprzętu i kosmetyków oraz monitora i rejestratora monitoringu, szacując straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Działania operacyjne podjęte w tej sprawie przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec miasta.

Podczas przeszukania zajmowanego przez mężczyznę mieszkania, odzyskano część skradzionych z salonu fryzjerskiego akcesoriów i artykułów kosmetycznych, których wartość opiewa na kwotę około 20.000 zł. Podczas dalszego przeszukania mieszkania policjanci ujawnili również 20 porcji kokainy o rynkowej wartości około 4.000 zł oraz dwa granaty, które zabezpieczyli.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem, posiadania środków odurzających oraz przedmiotów, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób.

O dalszych losach 29-latka zadecyduje świnoujski sąd. Za popełnienie tych przestępstw mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska