Strona główna » Przedszkolaki na parkiecie

Przedszkolaki na parkiecie

by Świnoujście w sieci

Osiem zespołów ze świnoujskich przedszkoli miejskich oraz oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Publicznych nr 4 wzięło udział w II Międzyprzedszkolnym Turnieju “W dwa ognie”. Małych zawodników dopingowali rodzice, dziadkowie oraz koleżanki z przedszkola, które specjalnie nas turniej wcieliły się w grupy czirliderek.

Małe czirliderki tańcem zagrzewały do walki przed meczami poszczególnym drużyn, a już w trakcie głośno dopingowały drużyny ze swoich przedszkoli.

– Zaraz wychodzimy grać – mówili tuż przed swoim pierwszym meczem dwaj Miłosze z Przedszkola Miejskiego nr 1. – Trochę mamy tremę. Chcielibyśmy wygrać.

Każda drużyna miała swojego sportowego opiekuna, którymi byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Dla wszystkich wystąpił też zespół “Atu”.

– W naszym turnieju nie było przegranych – zapewnia Katarzyna Klapa z Przedszkola Miejskiego nr 11, które było organizatorem zawodów. – Mamy bardzo fajne, młode i rzutkie nauczycielki. To właśnie one wpadły na pomysł organizacji turnieju. Chodziło o integrację dzieci, które na co dzień chodzą do różnych przedszkoli. A zabawa, sport to najlepszy na to sposób.

Turniej trudno byłoby zorganizować, gdyby nie sponsorzy:

RESTAURACJA “DUNE”

FHU ERGO

ODRA TAXI

PAN PIOTR MICHALSKI

ZDROJOWA INVEST

EUROCASH CASH&CARRY

HOTEL INTERFERIE MEDICAL SPA

– Chcieliśmy im wszystkim bardzo podziękować. Dzięki ich pomocy były nagrody, słodycze, napoje – dodaje Katarzyna Klapa. – Niektórzy już zapowiedzieli, że w przyszłym roku też nam pomogą.

Przewodniczący Rady Miasta Paweł Sujka ufundował puchar przechodni dla drużyny, w której przeciwnicy zbili najmniej zawodników. W tym roku otrzymało go Przedszkole Miejskie nr 11. A kto za rok? Zobaczymy.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Foto: BIK UM Świnoujście

Foto: BIK UM Świnoujście

Foto: BIK UM Świnoujście

Foto: BIK UM Świnoujście

Foto: BIK UM Świnoujście

Foto: BIK UM Świnoujście

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW