Strona główna » Muzelanicy w Świnoujściu

Muzelanicy w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Ministerstwo Obrony Narodowej obejmie tegoroczne Dni Twierdzy patronatem i wesprze organizacyjnie. Departament Promocji- pomoże w wyposażeniu w sprzęt zabytkowego Podziemnego Miasta. Muzea ze
Świdnicy, Warszawy, Bydgoszczy, Białegostoku udostępnią unikalne eksponaty do nowych wystaw. A to wszystko dzięki wizycie w Świnoujściu uczestników IV Seminarium Muzealnictwa Wojskowego!

Seminarium, w których więzło udział blisko 100 przedstawicieli muzeów wojskowych , Ministerstwa Obrony Narodowej i instytucji zajmujących się ochrona zabytków rozpoczęło się w Kołobrzegu. Po dwóch dniach wykładów i prelekcji muzealnicy ruszyli w podróż studyjną  do Świnoujścia.

– Świnoujście to unikalna twierdza i wspaniałe wojskowe muzea, które mogą być przykładem do naśladowania dla innych tego typu placówek w całej Polsce!- mówi Paweł Pawłowski , dyrektor Muzeum Oręża Polskiego,
które było organizatorem seminarium.

Muzealnicy z Kołobrzegu, Warszawy, Gdyni, Kutna, Białegostoku, Poznania i innych zakątków Polski zwiedzili między innymi – przedpremierowo- Podziemne Miasto na Wyspie Wolin i Fort Gerharda.

– Kompleks wojskowy jest naprawdę unikalnym zabytkiem! I będzie jedynym tego typu muzeum w Polsce! Serdecznie gratulujemy wytrwałości lokalnym muzealnikom i trzymamy kciuki za powodzenie- mówi jeden z
muzealników z Poznania.

Foto. Organizatorzy

Foto. Organizatorzy

– Miasto jest naprawdę piękne! I zmienia się w olbrzymim tempie- tak jak lokalne muzea wojskowe. Wrócimy do Was na wakacje! – obiecywali muzealnicy z Muzeum Wojska Polskiego.

Wizyta szacownych gości w Świnoujściu była możliwa dzięki wsparciu Mecenasa Muzeum Obrony Wybrzeża – firmy Polskie LNG i Urzędowi Miasta Świnoujście.

 

Foto. Organizatorzy

Foto. Organizatorzy

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW